Liderin Yolu Atölyeleri

Geliştirmek için gelişmek, değiştirmek için değişmek gerekir.

Liderin Yolu

Güncel Eğitimler ve Duyurular

Genele Açık Eğitimlerimiz

 • 23.12.2017 – Masal Anlatıcılığına Giriş – Bedia Cicioğlu
 • 6-7.01.2018 – Okul Öncesinde Tematik Öğrenme Yaklaşımı ve Yaratıcı Drama
 • 3-4.02.2018– Yetkinlik Değerlendirme Merkezi Uygulayıcı Eğitimi

Üstüne Koy Mesleki Gelişim Eğitimlerimiz

 • 04.01.2018 – Topluluk Önünde Konuşma Sanatı – Peyman Yüksel
 • 08.02.2018 – Mühendis Kafası – Belma Kafadar Karaçam
 • 08.03.2018 – Kaliteli Çalışma Ortamından Kaliteli Ürüne… Herkese Düşen Görevler Var! – Gülçin Özden
 • 05.04.2018 – Duygu Yönetimi ve İlişkiler – Seda Özensoy
 • 03.05.2018 – Koçluk Teknikleri İle Mülakat – Barış Tezer

“Çocukları Anlama Sanatı” Anne Babalarla Söyleşilerimiz

 • 24.01.2018 – Okul Öncesi Çağında Çocuğum Var / Ebru Turan Vural 
 • 21.02.2018 – Herkes İçin Çocuk Edebiyatı – Murat Moroğlu
 • 20.03.2018 – Ebeveyn ve İlişki Koçluğu – Belma Kafadar Karaçam
 • 26.04.2018 – Ebeveynlik Stilleri ve Çatışma Çözme – Mehtap Avkan Saner
 • 09.05.2018 – Kim Olduğunu Ararken… Çocuk İçin Sanat – Seda Özensoy

Eğitmen ve Danışmanlarımız

Gülşah Göktekin, 2004 yılında Ankara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde lisans, 2006 yılında Ankara Üniversitesi Sosyo-Ekonomik Gelişme ve Biyoteknoloji Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Aynı bölümde doktora çalışmasını devam etmekte ve “Altın Yakalıların Uzman veya Girişimci Olma Tercihleri”ni konu eden tez çalışmasını sürdürmektedir.

Akademik kariyeri ile özel sektördeki iş kariyerini birlikte sürdüren Göktekin, Avea İletişim Hizmetleri’nde Yönetici ve İç Eğitmen; Balkanlar Eğitim ve Danışmanlık Şirketi’nde Eğitim Koordinatörü, Eğitmen ve Danışman; Başarı Grup Şirketleri’nde İnsan Kaynakları Yöneticisi; TUSAŞ(TAI)’ta Kişisel Gelişim ve Yöneticilik Eğitimleri Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda, kuruluşunda yer aldığı Liderlik Enstitüsü’nde Direktörlük görevini yürütmektedir.

İş ve Meslek Danışmanı ve Aile Danışmanı olan Göktekin, Liderlik Enstitüsü bünyesinde bireysel ve kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermekte; öğrencilik yıllarında başlayan gönüllülük çalışmalarına devam etmektedir. İnsan kaynakları, yöneticilik, aile, eğitim, biyoteknoloji ve çağrı merkezi eğitim ve danışmanlık alanlarıdır. Evli ve bir çocuk annesidir.

Liderlik Enstitüsü’nde Eğitim ve Gelişim Yöneticisi görevini sürdürmekte olan Seda Özensoy, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretimi Bölümü’nde 1995 yılında lisans eğitimini, 2010 yılında Güzel Sanatlar Eğitimi Bilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Yaratıcı Drama, Sanat Terapisi, Beden Psikoterapisi, Transaksiyonel Analiz, Fiziksel Tiyatro eğitimleri aldı.

1995’ten bu yana aile, çocuk ve yetişkin eğitimi süreçlerinde, yaratıcı drama lideri, eğitmen, eğitim yöneticisi ve eğitim danışmanı olarak çalışmaktadır. Dört kişinin duygu-düşünce ve davranışından doğarak, 2010 yılından bu yana, bağımsız sanat işleri ve atölyeler üreten Açık Atölye Ankara’nın dört parçasından biridir. Yaratıcı Drama ile Çocuk Kitaplarına Yolculuk kitabında bölüm ve yayınlanmış iki çocuk öykü kitabının yazarıdır.

Liderlik Enstitüsü İşe Alım Yöneticisi olarak görevini sürdürmekte olan Dilek Şenceol, Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezundur. Bütçe Planlama Uzmanı olarak başladığı kariyerine, insan kaynakları alanında devam etmiştir. Profesyonel iş yaşamında 20. yılını tamamlayan Şenceol, farklı sektörlerin insan kaynakları bölümlerinde ve danışmanlık firmalarında edindiği deneyimleri ile zenginleşen çalışmalarına Liderlik Enstitüsü çatısı altında devam etmektedir.

Liderlik Enstitüsü Eğitim ve İstihdam Hizmetleri İşe Alım Yöneticisi görevini sürdüren Aktay, Gazi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur .1996-2001 yılları arasında  yurt dışında çalıştı. 2003-2011 yılları arasında Garanti Ödeme Sistemlerinde satış pozisyonlarında ödül aldığı çeşitli görevlerde bulundu. 2011-2017 yılları arasında Demiryolu sektöründe lideri yabancı ortaklı firmada İnsan Kaynakları Yöneticiliği yapan Aktay, Ankara Üniversitesi Sigorta ve Bankacılık ile ODTÜ İK sertifikalarının yanı sıra ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi ve ISO 9001: 2015 Kuruluş İçi Kalite Denetçisi eğitimlerine katılarak, firmanın kalite süreçlerinde aktif rol aldı.  Aktay, Liderlik Enstitüsü bünyesinde başta demiryolu, satış ve finas sektörü olmak üzere birçok spesifik alanda işe yerleştirme yapmaktadır.

1991 TED Ankara Koleji mezunu olup, 1995 yılında  Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nde lisans eğitimini ve 2007 yılında Ege Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği tezsiz yüksek lisans programını tamamlamıştır. Kentbank A.Ş.’de Pazarlama Uzmanı olarak başladığı kariyerine İzmir Pamuk Mensucatı A.Ş.’ de Avrupa Ülkeleri İhracat Sorumlusu ve Avon Kozmetik Ürünleri A.Ş. bünyesinde Bölge Satış Müdürü olarak devam etmiştir. 2008 yılından bu yana serbest yazılı/sözlü çevirmen ve eğitmen olarak çalışmış, başta TÜBİTAK Yayınları bünyesinde olmak üzere, ağırlıklı olarak eğitim konulu kitap çevirileri yapmıştır.

Liderlik Enstitüsü’nde Eğitim ve Gelişim Yöneticisi olarak görev yapan Özok,  yabancı dilde eğitim içeriklerinin geliştirilmesi, yurt dışı kaynakların araştırılması ve uyarlanması, kurumların kendi bünyelerindeki İngilizce eğitimlerinin planlanması ve uygulanması, yabancı dilde yazışma, raporlama aşamalarında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Liderlik Enstitüsü Eğitim ve İstihdam Hizmetleri İşe Alım Yöneticisi görevini sürdürmekte olan Barış Tezer, Selçuk Üniversitesi İstatistik Bölümü’nden 2004 yılında mezun olmuştur. 2005 yılında hizmet sektöründe başladığı profesyonel iş yaşamına, insana ve yaşama verdiği anlam ile nedeniyle farklı bir yön vererek insan kaynakları alanına yönelmiştir. NLP “Neuro Linguistic Programing” – Practitioner eğitimi, ICF akredite Erickson Coaching International “Koçluğun Sanatı ve Bilimi” ve “Yüksek Performanslı Takım Koçluğu” ardından ODTÜ (SEM) “İnsan Kaynakları Yönetimi” sertifika programını tamamlayarak, sanayi sektöründe insan kaynakları alanında çalışmaya başlamıştır. Üç yıllık tecrübesinin ardından, Liderlik Enstitüsü’nde İşe alım Yöneticisi, Profesyonel Koç ve Eğitmen olarak çalışmaya başlayan Tezer, PERYÖN aktif üyesidir.

Liderlik Enstitüsü Eğitim ve İstihdam Hizmetleri’nde İnsan Kaynakları Uzmanı görevini sürdüren Cansu İzgü, 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2008 yılında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi Sertifika Programını, 2011 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Yüksek lisans eğitimi devam ederken Adecco firmasında işe alım departmanında yarı zamanlı olarak çalıştı. Satış sektöründe, öğrenimi devam ederken butik işletmeciliği ile başlayan deneyimlerini, Canberk Tekstil’de satış sorumlusu ve Figes Mühendislik’te bölge satış sorumlusu olarak çalışarak geliştirdi. Figes Mühendislik’te ISO 9001: 2008 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi ve ISO 9001: 2008 Kuruluş İçi Kalite Denetçisi eğitimlerine katılarak, firmanın kalite süreçlerinde aktif rol alan İzgü; 2016 yılında Türkiye Cimnastik Federasyonu Pilates 1. Kademe Eğitmenlik Sertifikasını da alarak “Pilates Eğitmeni” olmuştur.  

Liderlik Enstitüsü İş Geliştirme Yöneticisi ve Alarko Carrier ACademi Sisteminin Eğitim Gelişim Danışmanı olarak, proje geliştirme odağında danışmanlık hizmeti veren Tuba Akgözlü, 18 yıllık profesyonel kariyerini Alarko Holding bünyesinde Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Hizmet ve Eğitim Birimi’nde farklı pozisyonlarında çalışarak geçirmiştir.

Kurumların rekabet güçlerini artırmaları ve yaşamlarını sürdürebilmelerini sağlayan öğrenen organizasyon yapılarının kurulmasının önemini benimsemiş bu doğrultuda; marka özelinde yeni dağıtım kanalı yapısı oluşturma, geliştirme, standartlaştırma ve yaygınlaştırılması, müşteri talep ve şikayet yönetimi sisteminin yeniden yapılandırması, satış dağıtım kanalı personellerinin yetkinlik analizi ve yetkinlik geliştirme uygulamalarının tasarımı, satış sonrası hizmet satışlarının süreç bazlı geliştirilmesi, iş süreçleri özelinde satış kanalı eğitimlerinin müfredat tasarımının gerçekleştirilmesi, iş birimleri özelinde stratejik iş planı oluşturma aktif örgün/uzaktan eğitim sistemleri ve kurum içi iç eğitmen sistemlerinin kurulması yönetilmesi ve yapılandırılması projelerinde;  projenin tasarımı, uygulama sonuçlarının takibi ve sahadaki standartlaştırmasında bir fiil çalışmıştır. Kurum içi ERP ve CRM projelerinde anahtar kullanıcı ve eğitmen görevlerinde de bulunmuştur.

Hacettepe Üniversitesi İşletme Yönetimi, Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği ve ODTÜ İşletme Bölümü Master programlarından mezun olmuştur. Koç Holding’de ve AXA AŞ’de uzun yıllar yöneticilik yapmış olup, Liderlik Okulu’nda Proje Yönetimi, Liderlik ve Takım Çalışması, Kriz Yönetimi, Anlayarak Hızlı Okuma sertifika programlarını tamamlamıştır. Türkiye Stratejik Analizler Merkezi’nde (TÜRKSAM) Dış Politika Stajını yaparak ekonomi makaleleri yazmış, stajyerlerine “Anlayarak Hızlı Okuma” eğitimleri vermiştir. CGS Center’da Eğitim ve Yayın Koordinatörlüğü yaparak yöneticiler için eğitimler düzenlemiş, Ailem ve Şirketim, Eye on Turkey bültenlerini yayınlamış, Modern İnsan Kaynakları çalışması yapmıştır. Özel tıp merkezlerinde “Hasta Memnuniyet Ölçümlemeleri” yaparak, “Hastanelerde Kriz Yönetimi” eğitimleri vermiştir. EkoAvrasya’da “Gelişimci Liderlik, Etkili Yönetim”, “Liderlik Kalkanı”, Başarılı Kadınlar Platformu – TurkishWin’de “Topluluk Önünde Konuşma” eğitimleri düzenlemiştir. Ekonomist olarak TV programlarına konuk olmuş, Toastmaster Uluslararası Liderlik ve Topluluk Önünde Konuşma İngilizce Kulübü’nün Ankara başkanlığını yapmıştır. Halen TSE Standart ve Teknik Dergi’de aylık ekonomi makaleleri yayınlanmakta olup  savunma sanayinde İş Geliştirme Uzmanı olarak çalışmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünden mezun olan Belma KARAÇAM, 1990 yılından bu yana savunma sanayinde Kalite konusunda çeşitli kademelerde görev almıştır. Kariyer hayatındaki 27 yıl boyunca almış olduğu teknik eğitimlerin yanı sıra,  çok çeşitli kişisel gelişim eğitimlerine de katılmıştır. Bunların yanı sıra, 2015 yılından itibaren de Başkent Üniversitesi BEDAM’ da, Optimal Koçluk tarafından verilen,  sınıf içi eğitim, staj ve raporlama süreçlerini tamamlayan Belma KARAÇAM, sırasıyla Yaşam, Öğrenci, Ebeveyn ve ilişki Koçluğu sertifikalarını da almaya hak kazanmıştır. Profesyonel olarak koçluk da yapmakta ve yazıları aylık olarak Coachteam Magazinde yayınlanmaktadır. Son iki yıldır, çalışmakta olduğu şirketinde,  asli görevine ek olarak, koçluk bilgilerini, uzun yıllara dayanan çalışma ve yöneticilik tecrübeleri ile harmanlayarak, teknik eğitimlerin yanı sıra, ‘’Çalışana Koçluk Eğitimleri’’ de vermektedir.

Halen FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. Firmasında Sürekli İyileştirme ve İş Mükemmelliği Kıdemli Mühendisi olarak çalışan Gülçin Özden, 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Oyak-Renault Otomobil Fabrikaları A.Ş., TUSAŞ Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. firmalarında yalın imalat, sürekli iyileştirme uzmanı ve teknik eğitmen olarak çalıştı. Yalın Felsefe ve Uygulamaları, İstatistiksel Proses Kontrol, Altı  Sigma, Kurumsal Süreç, Performans, Uygunsuzluk, Bilgi, Risk ve Fırsat Yönetimi konularında uygulamalar yaptı ve eğitimler verdi. Şu anda ODTÜ’de Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmaktadır.

1993 yılında Moldova Devlet Üniversitesi Rus Filolojisi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı zamanda 1991-94 yılları arasında Moldova Devlet Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okudu. 1994-2000 yılları arasında Moldova Devlet Radyosu’nda spikerlik yaptı ve ‘DEMİLUN Kukla Tiyatrosu’nda kuklacı olarak çalıştı. 2000-2003 yılları arasında Ankara Üniversitesi DTCF’de Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde yüksek Lisans Eğitimi gördü. 2005-2006 sezonunda Tiyatro Tempo’nun kadrosuna girdi birçok ülkede uluslararası festivale katıldı. Tiyatro Tempo’da oyuncu ve kuklacılık dışında proje tasarımı, proje koordinatörlüğü, uluslararası projeler ve festival koordinatörlüğü yapıyor.

1954 doğumlu Haluk Yüce 1970’den bu yana tiyatro yapıyor. Ankara Sanat Tiyatrosu, Vasıf Öngören İstanbul Birlik Tiyatrosu, Fikret Hakan Tiyatrosu gibi yetiştin tiyatrolarında çalıştı. 1975’de çocuklar için tiyatro alanında çalışmaya karar verdi ve 1982 yılından bu yana da kukla ve karagöz alanında çalışmalarına ve atölyesinde kukla tasarlamaya ve eğitimler vermeye devam ediyor. A.B.D.’de 1990 yılında kukla tiyatrosu üzerine yaptığı ‘Güzel Sanatlar Yüksek Lisans’ eğitimini tamamladı. TRT’de çok sayıda farklı birçok çocuk programının tasarlanması ve sunulmasına kadar içinde bulundu; bu programlardaki kuklaları ve bütün görsel malzemeleri tasarladı. Alanında birçok ödül alan Haluk Yüce, yurt dışında ABD, Kanada, İtalya, Fransa, İspanya, Almanya, Belçika, Finlandiya, Slovenya, Hindistan, Japonya, Pakistan, Singapur, Avustralya, Mısır, Ürdün, Suriye, Lübnan, Moldova, Rusya, Bulgaristan’da oyunlar sergiledi, atölye ve seminerler gerçekleştirdi.