Çocukların gelişimlerinin sağlıklı olması için zamanın çocukların doğasına özgü biçimde yapılandırılması, bu zaman içinde mutlu olması, saygı ve sevgi görmesi, varlığının onanması, hayatı yaparak yaşayarak deneyimlemesi gerekiyor.

Çocukluk anları biriktirme zamanıdır. Keyif aldığımız, sevdiklerimiz ile birlikte olduğumuz ve sevdiğimiz şeyleri yaptığımız güzel anları. Bir anı dağarcığı oluştururuz. Yetişkin olma yolunda ve yetişkinliğimizde de bu anı dağarcığını sağlıklı bir hayat sürmek için kullanırız ve ne kadar güzel anımız varsa çocukluğumuzdan, yetişkinliğimizde de güzel anlar yaratmaya, yaşatmaya meyilli oluruz.

Çocuklarımız ile birlikte ya da onların yaşıtları ile birlikte güzel anlar deneyimlemesini sağlamayı her anne baba ister, nasıl ve nerede yapacağını bilemeyebilir.

Özellikle okul öncesi çağındaki çocuklarınız ile yapacaklarınız sınırlı gibi geliyorsa, keyifli anlar için size önereceğimiz çocuk eğitiminde profesyonel merkezlerini atölye çalışmalarını deneyebilirsiniz.

Dahiler Kulübü bu merkezlerden biri. Eğitime gönül vermiş iki okulöncesi öğretmenin hayalini çok önceleri kurdukları, bir araya gelip olgunlaştırdıkları ve 2016 yılında hizmete açtıkları Dahiler Kulübü’nde, çocukluğu değerli kılan an’ları paylaşırken, çocukların zekalarındaki sınırları kaldırmalarına önderlik yapmak istiyorlar.

Dahiler Külübü’nün temel hedefi, geleceğin eğitim metodu olduğuna inandıkları zeka oyunlarını oynayarak, çocukların zihinlerinin sınırlarını aşmak ve yaratıcılığın temel kaynağı olan kitapları, yani okumayı, çocukların hayatlarının doğal bir parçası olarak görecekleri dünya görüşünü onlara kazandırmak. Bu hedeflerini de aşağıdaki atölye başlıklarında gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

  • Çoşkulu Zeka Oyunları Programı 4-12 yaş,
  • Kuytu Köşe Atölyeleri 2-4 yaş,
  • Bir Dolu Kitap Atölyeleri 7-10 Yaş
  • Renkli Atölyeler, Konu Başlığına Göre3 Yaş ve Üzeri, 
  • Ritim ve Hareket Kulübü Programı,10-24 Ay Grubu, 24-48 Ay Grubu,  48-72 Ay  Grubu ve ebeveynleri. 

Ayrıntılı Bilgi için: http://www.dahilerkulubu.com/